Aktuálne akcie

Penzión blanka  Letná dovolenka a relax v Našom penzióne.
13.02.2013

Dovolenka v Našom penzióne je tá správna voľba pre Vás.

Ponuka výletov

Penzión blanka Ždiar - ubytovanieOkolie Ždiaru ponuka množstvo možností pre ľudí obľubujúcich pešiu turistiku, cykloturistiku či poznávacie výlety. Jedinečné rastlinné bohatstvo a krasové útvary vysokohorského prostredia nájdete ukryté v Belianskych Tatrách. Už z diaľky ich vzhľad a tvar očaria každého na prvý pohľad.

 

Vápencové a dolomitové steny so strmými trávnatými svahmi a bohatou vegetáciou zdobia vápencový hrebeň dlhý 14 km. Scenériu dopĺňajú jaskyne, priepasti a tiesňavy. Aj vďaka jej rozmanitému geologickému podkladu sa tu nachádza jediná verejnosti sprístupnená jaskyňa v Tatrách – Belianska jaskyňa. Vyhľadávaná pre svoju jedinečnosť je aj Kamzíčia jaskyňa, kde môžete s obdivom zahliadnuť v jeho veľkolepej kráse aj symbol Tatier – kamzíka.

 

Aj keď tu tatranské pleso nenájdete, je považovaná za najkrajšiu a prírodne najbohatšiu časť Tatier. Belianske Tatry Vám však ponúknu túru v krásnej tichej prírode, ktorú sprevádza spev vtákov, klopítanie kamzíkov a sem-tam aj hvízdanie svišťov. Veľkou výhodou, najmä pre deti a dôchodcov je, že z celých Tatier je výstup po chodníkoch Belianskych Tatier, aspoň podľa mojich skúseností, najmenej náročný.

 

Rada by som Vás týmto príspevkom previedla po náučnom chodníku Monkova dolina. Je to jednosmerný náučný chodník, na ktorý sa dostanete z obce Ždiar. Chodník sa začína pri sútoku riečky Bielej a Rígľového potoka nad zotavovňou Magura (896 m n.m.), prechádza Monkovou a Širokou dolinou, cez Široké sedlo (1825,5 m n.m.) a Vyšné Kopské sedlo (1933 m n.m.) a končí v Kopskom sedle (1749 m n.m.). Je značkovaný zelenou farbou, jeho dĺžka je 6 km a výstup po ňom trvá zhruba 3,5 hodiny.

 

Najzaujímavejším je snáď kaňonovitý úsek doliny so 140 m vysokým skalným prahom s kaskádami vodopádov, skalnou bránou, vrchom Opálenica (1 405 m n. m) so vztýčenou vrásou vápenca. Tieto útvary prírody dokresľuje vo veľkej miere aj vysokohorská fauna a flóra.

 

Penzión blanka Ždiar - ubytovanie

 

Počas túry si môžete odpočinúť v Širokom sedle a Vyšnom Kopskom sedle, kde nájdete nielen lavičky (v Širokom sedle i stôl), ale aj informačné tabule so zaujímavými informáciami o náučnom chodníku. A výhľad na okolité Tatry je skutočne nenahraditeľný. Lavičky a informačnú tabuľu nájdete i v Kopskom sedle, kde tento náučný chodník končí. Tu sa zase môžete pokochať výhľadom na Beliansku kopu (1832 m n.m.) Jahňací štít (2230 m n.m.), Kolový štít (2418 m n.m.), Baranie rohy (2526 m n.m.), Pyšný štít (2621 m n.m.), Lomnický štít (2634 m n.m.), Kežmarský štít (2556 m n.m.) a Veľkú Svišťovku (2038 m n.m.).

 

Kežmarský hrad je jediným úplne zachovaným hradom na Spiši.

 

Penzión blanka Ždiar - ubytovanie

 

Aguacity Poprad je aquapark s celoročnou prevádzkou. Areál je priamo v meste Poprad v tesnej blízkosti Vysokých Tatier. Jednoducho vodný raj pod Tatrami. Pre návštevníkov je v ponuke 13 bazénov, vírivky, 11 inhalačných miestností a sáun, relaxačné priestory a sanárium v nádherne vybavenom wellness centre Vitálny svet. V AquaCity sa môžete uvoľniť alebo tráviť čas aktívne podľa svojej chuti.

 

Penzión blanka Ždiar - ubytovanie

 

Belianská jaskyňa Vás očarí svojou jedinečnou krásou.

 

Penzión blanka Ždiar - ubytovanie

 

Je to len malá ukážka toho, čo môžte v Našom krásnom kraji spoznať a zažiť. Veľmi radi, Vám pomôžeme pri plánovaní turistických trás a výletov.