Aktuálne akcie

Penzión blanka  Letná dovolenka a relax v Našom penzióne.
13.02.2013

Dovolenka v Našom penzióne je tá správna voľba pre Vás.

Ždiar

Penzión blanka Ždiar - ubytovanieŽdiar leží v nadmorskej výške 896 m.n.m., približne 30 km severne od Popradu. Obec sa nachádza v Podtatranskej brázde, z juhu je ohraničená Belianskymi Tatrami, z východu Východnými Tatrami, zo severu Spišskou Magurou a zo západu štátnou hranicou s Poľskom. Počet obyvateľov je viac ako 1300. Väčšina z nich hovorí aj po goralsky. Celková dĺžka obce Ždiar je 7 km.

Obec Ždiar je známa svojími folklórnymi radíciami. Ešte teraz sa ždiarania  cez sviatky obliekajú do goralských krojov. Dnes možno tieto prekrásne odevy a doplnky vidieť na vystúpeniach folklórnych súborov, alebo spolu s inými exponátmi ľudového umenia a remesiel v muzeálnej expozícii ždiarskej izby. Veľkú obľubu si získali podujatia organizované pre turistov, ktoré účastníkom poskytujú jedinečnú možnosť obliecť si ždiarsky kroj a zúčastniť sa na inscenovanej ždiarskej svadbe.

 

Každý rok v lete sa v Ždiari konajú Goralské folklórne slávnosti, na ktorých slovenské a poľské tanečné súbory prezentujú tance, piesne a zvyklosti Goralov.

 

Z obce Ždiar vedie množstvo turistických trás do nádhernej prírody Belianskych Tatier a Spišskej Magury. Výhľad so Širokého sedla je nezabudnuteľným zážitkom a pastvou pre oči. Neďaleko Ždiaru sa nachádza aj Pieninský Národný Park - splav na plti Dunajcom, množstvo aqua parkov a termálnych bazénov. Milovníkov pamiatok určite poteší hrad v Kežmarku, kaštieľ v Strážkach, Spišský hrad a Ľubovniansky hrad.

 

Penzión blanka Ždiar - ubytovanie